ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürünün 2017-2018 eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürünün 2017-2018 eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılış Mesajı

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK, 2017-2018 Eğitim öğretim yılı 2. dönem açılışı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

"21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü Türkiye´nin hizmetkârı, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmenin en temel görevlerimizden biridir.  "Mevlana Celaleddin Rumî´nin pergel örneğinde ifadesini bulan "bir ayağı kültürel-manevi değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen" bir nesil yetiştirme hedefimizi gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenirken en büyük güvencemiz, ilçemizde görev yapan dinamik ve heyecanlı öğretmen kadromuz ve donanımlı yöneticilerimizdir.

Alaplı İlçemizi eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.
Bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimiz ile birlikte Alaplı İlçemizi eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmiş bir Alaplı, tüm eğitimcilerin ortak idealidir.

İkinci dönemle birlikte yönetici, öğretmen, eğitim çalışanları ve velilerimizle uyum içinde bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak yegane hedefimizdir.

Saygıdeğer veliler, bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin ,öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.

 Sevgili öğrenciler, kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Siz sevgili öğrencilerimize yönelik olarak okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu dönemde 12. Sınıf  öğrencilerimizi üniversite sınavları bekliyor. Artık emeklerinin karşılığını alma zamanı yaklaşıyor. Hedefe az bir zaman kala moral ve motivasyonlarınızı kaybetmeden çalışmalarınıza devam ediniz.

8. sınıf öğrencilerimiz ise bir nevi hayatlarının akışını belirleyecek bir dönüm noktasındalar. Bu sene okullarından mezun olup bir üst öğretim kurumuna devam etme, mesleklerini ve hayatının akışını belirleme noktasındalar. Sizlerde istek, başarı ve kabiliyetlerine göre, istedikleri okullara devam edecekler.

Sınava girecek ve okul seçimi yapacak tüm öğrencilerimiz başta olmak üzere, herkese başarılar diliyorum.

 2017-2018Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ederim."

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.