ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

 Eğitim demek öğretmen demektir. Farkında olsun ya da olmasın her ferdin tarihinde öğretmenlerin izleri büyüktür. Fertler gibi nesiller de onun eseridir. Medeniyetler öğretmenlerle kuruldu. Bizim bütün tarihimiz, öğretmenin yükseltildiği devirlerde, medeniyet ve ahlakın zirvesine tırmanmıştır. Bu anlamda dünyanın en büyük sorumluluğu muhakkak ki öğretmenlere verilmiştir.

İlçemize atanan yeni öğretmenlerimizle eğitim kadromuzu güçlendirdik. Böylesine şerefli ve güzide bir mesleğe başlayan genç öğretmenlerimize başarılı ve mutlu yıllar diliyorum. Ömrünü eğitime adayarak emekli olmuş öğretmenlerimize de teşekkürü bir borç bilirim. Onların deneyimleri ve tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak ideal nesiller yetiştirme gayretinde olacağız.

 Bu duygu ve düşüncelerle mesleğine kendini adamış, öğrencilerini en büyük eseri olarak gören, değerli öğretmenlerimi sevgi ve muhabbetle selamlıyor, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Başöğretmen”  unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde görevlerini özverili bir şekilde ifa eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.