ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cevat ÇEVİK´in 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cevat ÇEVİK 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cevat ÇEVİK´in 23 Nisan Mesajı

23 Nisan 1920, cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü ilk kez gösterdiği, Anadolu’nun ortasından, bozkırdan büyük bir umudun yeşerdiği gündü… Bugün, sınırlarımızı aşan kültür ve medeniyet coğrafyasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümünde, Yeni Türkiye’nin aydınlık sabahlarına kavuşmanın gururunu ve heyecanını yaşıyor, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinçle, coşkuyla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” anlayışı doğrultusunda tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü, Ankara’da, yurdun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, vatana gönül verenlerin azminden alan bu güneş, kutlu bir dirilişin müjdecisiydi. Bu kutlu diriliş ruhu, düşmanlarımızın ve hainlerin karşısında hala dipdiri, hala sapasağlam duruyor.

Milletimizin sarsılmaz iradesi, inancından aldığı güçle sonsuza dek dimdik ayakta kalacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçler, asla başarılı olamayacaktır. Çocuklarımızın kalplerinde çok daha büyük anlamlar kazanan birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz, sevgimiz, hoşgörümüz, dostluğumuz; tüm dünya çocuklarına ulaşacak, bütün dünyayı saracaktır.

Değerli çalışma arkadaşlarım;

Bizler, maarif camiası olarak, 23 Nisanları, çocuklarımızın gülüşlerinde coşkuyla kutlarken, yavrularımızın en iyi, en güzel, en donanımlı biçimde yetişmesi için çalışıyoruz. Yeni ve güçlü Türkiye’nin 2023 vizyonunu bizler gerçekleştirirken, müreffeh yarınlarımızda ülkemizin 2071 vizyonunu, bizim yetiştireceğimiz güneş yüzlü çocuklar gerçekleştirecektir. Bizim çocuklarımız, muasır medeniyet ufuklarında, dünya çocuklarıyla el ele yürüyecektir.

Sevgili çocuklar… Aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri, Her şeyin en güzeline layık olan sizler bir yönünüzle milli, manevi, kültürel değerlerimize yürekten bağlı; diğer yönünüzle bilimin, teknolojinin ve aklın yolunda yürüyeceksiniz. Sizler, sahip olduğunuz donanım ve değerlerle kendinizi, ailenizi, ülkemizi ve insanlığı yücelteceksiniz. Yeter ki içinde bulunduğunuz süreçlerin gereklerini yapın ve başarmak için çok çalışın. Siz çalışırken, başarırken, biz, yolunuza ışık tutmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Millet Meclisimizin açılışının 97. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; kurtuluş, diriliş ve demokrasi mücadelesinde peygamberimize komşu yaptığımız şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Bugünü anlamlı kılan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                  Cevat ÇEVİK
                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.