ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK’in Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK’in Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim,

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Alaplı İlçemizde 47 okul/kurum, 8500’e yakın öğrenci ve 600’e yakın öğretmenimiz ile eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz. Öğrencimizin karne heyecanını birlikte paylaşıyor, coşkuyla başladığımız bir eğitim-öğretim yılını daha huzurla bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüm çabamız çocuklarımızı, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif kişilikleri gelişmiş, analitik düşünceye sahip, bilgiyi gündelik hayatına aktarabilen, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine sımsıkı bağlı bir o kadarda 21. Yüzyıl becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen, evrensel gelişmelere açık bireyler olarak yetiştirmektir.

Eğitim sadece formal alanda yapılan bir çalışma değil, tüm toplumun ortak çabası ile sürdürülecek bir süreçtir. Her türlü tarihi zenginliği, manevi değeri, doğal güzelliği ve kültürel çeşitliliği bünyesinde barından bu bereketli  topraklarda gelenekten  güç alarak geleceğe emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız geçmişte olduğu gibi şimdi de medeniyetimizin yeniden inşasına katkıda bulunacaktır.

Değerli meslektaşlarım,

Görevden öte bir yaşam biçimi olan öğretmenlik anlayışıyla hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı biliyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir.  Çocuklarımızı;  vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor ve gururlandırıyor. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu yaklaşımla çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onlara hassasiyetle yaklaşalım. Onların  özgüvenlerini zedelemeden yapıcı ve destekleyici bir tutum benimsemenizi önemli görüyoruz.  Her anne baba çocuklarının çok başarılı olmasını ister. Unutmayalım ki her çocuk anne-babasının açığa çıkmış sırrıdır. Veliler olarak sizler eğitimin temel taşlarındansınız.

Sevgili Öğrenciler,

Hepiniz yoğun çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız.  Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Bir insanın değeri rakamlarla ölçülemez ancak aldığınız karneler de sizlerin emeklerinize biçilmiş bir karşılıktır. Karne notlarınız ne olursa olsun, gayret ettiğinizde başarılı olacağınıza dair güveninizi diri tutunuz. Başarısız olduğunuz zaman değil vazgeçtiniz zaman kaybedersiniz. Sizlerin de bu düşüncede olduğunuzu ve istediğiniz zaman başarabileceğinizi biliyorum.

Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, kitap okumanın önemini, ekranla değil akranlarınızla, ailenizle  vakit geçirmenin değerini biliyorsunuz.

Tatilinizi sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hem dinlenmiş hem de kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle, Alaplı’nın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.