ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK´in 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK´in 23 Nisan Mesajı

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

Mesajında; "Türkiye Cumhuriyetinin ve Milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar;

98 yıl önce bu millet yedi düvele karşı mücadele ederek, küllerinden doğup, bir destan yazmıştır. 23 Nisan 1920 bu destanı tüm dünyaya ilan etmiştir.

TBMM´nin açılması ve Cumhuriyetin ilanı ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliğide o kadar önemlidir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz" tarihi mesajını vermiştir. Ayrıca 23 Nisan gününü çocuklara bayram olarak hediye edeek, onları onure etmiştir.

Teknolojinin zirve yaptığı günümüzde dünya çocuklarının büyük çoğunluğu fizik ve zihinleri ile örtüşmeyen işlerde çalıştırılmakta, hiç bir suçları, günahları olmamasına rağmen savaşların, şiddetin, yoksulluğun, açlığın ve sefaletin mağdurlarıdırlar. Sözde medeni ülkeler bu duruma seyirci kalmaktadır.

Hz. Ali; "çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin" sözü ile biz eğitimcilerin vizyonunu ortaya koynuştur. Bizler bu bilinç ile çocuklarımızı yetiştirmek için çalışıyoruz.

Bu duygular ile çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepisine sevgilerimim sunuyorum." dedi.

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.