ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı günde, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadırlar.

 Değerli mesai arkadaşlarım!

            Bembeyaz, berrak beyinleri, ışıl ışıl yürekleriyle gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının sıcak kucaklarından sizlerin bilgisine, eline ve vicdanınıza emanet edilen, ülkemizin ve dünyanın geleceğine damga vuracak, yön verecek, gündem belirleyecek öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi kendinizi feda ederek azim ve istikrarla gayret edeceğiniz hususundaki inancımız ve güvenimiz tamdır. Yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlar ve yeni hedeflerle başlıyoruz. Hedeflerimize eriştirecek olan güç, inancımızda, tarihimizde ve damarlarımızda mevcuttur. Yön vermek ve gündem belirlemek için erdemli, saygılı, sevgi dolu, kendisiyle ve çevresiyle barışık büyük düşünen gençler yetiştirmeliyiz.

            Sevgili Öğrencilerimiz!  

            Ülkemizin ve dünyanın geleceğinin yapı taşları, geleceğe erdemiyle, çalışmalarıyla, başarılarıyla yön vererek dünyanın gündemini sizler belirleyeceksiniz. Erdemli ve bilinçli birer şahsiyet olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönündeki hedeflerinizi büyük tutun. Bu hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok faydalanmanın yollarını arayın. Biliyorsunuz ki okulunuz sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgiyi aşılayan, kardeşlik ve arkadaşlık duygularınızı güçlendiren ve kendisine ve çevresine yararlı birer birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır.

            Değerli Velilerimiz!

            Daha güzel yarınlar için bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınız hepimizin göz bebekleridir. Çocuklarınızdan beklediğiniz başarıların gerçekleştirilmesi için öğretmenlerimizle sürekli irtibat içinde olup birlikte hareket etme yönündeki duygularınızı ve kararlılığınızı sürdürünüz. İstenmeyen ortam ve davranışlardan arındırılması için öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin önemini belirtmek isteriz.

Her kademedeki eğitim çalışanlarımızın ve sevgili öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                          Cevat ÇEVİK

                                                                                                                                                                                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.