ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Anaokulu Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Okul yapımı için hazırlanan protokol Alaplı Kaymakamlık makamında düzenlenen törenle imzalandı. Protokol imza törenine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, hayırsever vatandaş Kemalettin Yaman, Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik katıldı.

Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU yaptığı konuşmada;" Alaplıdaki görev süremde ilkkez böyle bir protokol yapıyorz. Hayırsever Kemalettin YAMAN´a huzurlarınızda teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Ahmet Çınar, burada yaptığı konuşmada, "Hayırsever vatandaşlarımız başta okul yapımı ve milli eğitim hizmetleri olmak üzere birçok alanda katkıda bulunuyor. Bu katkıların en güzel örneklerini okulların yapılmasıyla ilgili yatırımlar oluşturuyor. Hayırsever Kemalettin Yaman da Alaplı ilçemize dört derslik anaokulu yaptıracak" dedi.

Vali Çınar, Kemalettin Yaman nezdinde eğitime katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ederek, "Ben de Kemalettin Yaman beyefendi ağabeyimize ve torunu Can Yaman evladımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Sezon sonunda nasip olur eğitim programına alındığında okulun açılışını yaparız. Eğitime yapılan hizmet, hizmetlerin en güzelidir. Çünkü eğitime yapılan hizmet insana yapılan hizmettir. Bugün protokolünü imzaladığımız okulumuz hizmete açıldığında buradan yetişecek öğrencilerimiz yarının Türkiye’sinde yönetici olacaklardır. Sayın Kemalettin Yaman’ın bu davranışının hayırseverlerimize örnek olmasını diliyoruz" diye konuştu.

 

Kemal Yaman da dört derslik anaokulu yaptıracağını ifade ederek, "Ben daha önce bir okul için kafama koydum. Senelerce çalıştık ve mezara bir şey getirmeyeceğiz. Okulun isminin  Kemalettin Can Yaman Anaokulu olmasını istedik" şeklinde konuştu.

Hayırsever Kemalettin YAMAN´a, eğitime yaptığı bu destek için teşekkür ediyoruz. İsminin bir okul ile yaşayacak ve yaşatılacak  olmasından onur ve gurur duymasını gerektiğini belirtmek isteriz.

14-04-201814-04-201814-04-201814-04-201814-04-201814-04-2018

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.