ZONGULDAK ALAPLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alaplı İlçesi Liselere Giriş Sınavında (LGS) İl Birincisi

Alaplı İlçesi Liselere Giriş Sınavında (LGS) İl Birincisi

Alaplı , Liselere Geçiş Sınavı’nda il birincisi oldu.

Zonguldak  Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı; Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü evsahipliğinde, Ereğli, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Kilimli ve Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda 1. Dönemin sonlarına yaklaşılan şu günlerde genel değerlendirmelerde bulunuldu.

2017-2018 Eğitim öğretim yılında uygulanan liselere giriş sınavı (LGS) sonuçlarınında değerlendirildiği toplantıda, Alaplı İlçesinin, sınava katılan öğrencilerin aldığı puanların ortalamasına göre il birincisi olduğu belirtildi.

Yapılan sunumlarda Alaplı İlçesinde öğrenciler bazında il genelinde yapılan değerlendirmede, 255 puan ortalaması ile Alaplı’nın il birincisi olduğu belirtildi.

Resmi ve özel ortaokullar bazında yapılan değerlendirmede, İl genelinde Alaplı Bahçeşehir Ortaokulunun 338,61 puan ortalaması ile İl 3.sü olduğu, Resmi Ortaokullar arasında yapılan değerlendirmede, Alaplı Karşıyaka Ortaokulunun 290,14 puan ortalaması ile il 2.si, Alaplı Kılçak Ortaokulunun il 5.si, Alaplı Merkez Ortaokulunun il 6.sı, Alaplı Toki Okçular Ortaokulunun il 7.si olduğu belirtildi.

Lgs sınavında il genelinde el edilen başarı dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’i tebrik etti.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik yaptığı konuşmada; Başta il Milli Eğitim Müdürü olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlerini Alaplı’da ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Göreve geldikleri günden beri ilçede eğitimde değişim ve gelişim için çalıştıklarını, ikili eğitimden normal eğitime geçmek için yoğun çaba harcadıklarını ve bunu büyük oranda başardıklarını söyledi.  Alaplı ilçesinde öğretmen sirkülasyonunun çok fazla olmasına rağmen, başta LGS sınavı olmak üzere, il geneli, ülke geneli hatta uluslararası arenada öğrencilerinin başarıları ile ilçeyi en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti.

LGS sınavındaki başarının tesadüf olmadığını, sistemli ve ekip halinde yapılan çalışmaların bir sonucu olduğunu, bundan sonra işlerinin daha zor olduğunu, çıtayı aşağıya düşürmemek için çok daha fazla çalışmaları gerektiğini belirterek, kendilerine bu süreçte destek olan herkese teşekkür etti.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Merkez Mahallesi Kabristan Caddesi Hükümet Konağı Zemin Kat Alaplı / ZONGULDAK - 0 372 378 16 82 - 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.